עצות להעלמת צלקות אקנה בקלות

צלקות אקנה לרוב מצטרפות אל מסע חיינו בגיל ההתבגרות בדרך כלל, בדיוק כאשר ההורמנים לראשונה מתפקעים החוצה ומדגישים את השינויים ההורמונלים שהגוף שלנו עובר. יחד עם הורמונים ופצעי הבגרות(פצעי אקנה) לא פעם אנו נשארים מצולקים מאותם פצעים, צלקות שיכולות להישאר איתנו גם בהמשך החיים הבוגרים שלנו. כיום ישנם לא מעט דרכים שתוכלו לפתור להעלים את הצלקות בצ'ק ולחזור למראה פנים בריא ונקי.

פילינג כימי ודמרולר

אחד מסוגי הטיפולים שדי נפוצים בשנים האחרונות הוא הדרמלדור והוא עשוי בצורה של פנס לרוב, ובקצה המכשיר ישנם הרבה מחטים זעירים אשר חודרים את רקמות העור המצולקות. אלו עוזרים ביצירת מבנה חדש לעור המצולק וגורמים לעלייה בייצור הקולגן ולחיבורים חדשים של רקמות העור המצלקות. יחד עם זאת חשוב להדגיש כי טיפול מהסוג הזה אינו אפקטיבי לשלל צלקות האקנה ויש צורך בהיוועצות עם רופא. יחד עם הטיפול של דרמרולר ישנו גם טיפול כימי אשר מתאים בעיקר לצלקות עמוקות יותר, כאלו אשר נוגעות בשלוש שכבות העור ולא רק בשכבות העליונות. פילינג כימי מתבצע לרוב תחת טשטוש מקומי והטיפול בו לא מומלץ לאנשים כהי עור, יחד עם כל אלו הטיפול לא מומלץ לכל אחד ויש לבצע התאמה רפואית לפני כן.

טיפול בלייזר ועוד

בשונה מהטיפול הכימי והדמרולר ישנם כיום עוד מגוון טיפולים אשר יכולים בקלות להעלים את צלקות האקנה, אלו נמצאים תחת הגדרת טיפול "פילינג" בדיוק כמו הפילינג המכני עליו דיברנו קודם. לטיפול מסוג זה מצטרפים עוד כמה סוגים כמו פילינג לייזר, אשר מחליף את הפילינג הכימי או המכני ובעזרת חום קרן הלייזר מקלף את שכבות העור המצולקות, יחד עם זאת חשוב לציין כי טיפול זה מתאים לצלקות יחסית לא עמוקות במיוחד.  ואל פילינג הלייזר מצטרף גם טיפול לייזר פרקציונלי אשר חודר אל שכבות העור העמוקות יותר ובעזרת חום שנפלט מקרן הלייזר, העור מייצר עוד חלבון וכך נוצרת שכבת עור נקיה יותר וחלקה מצלקות.

סוגי טיפולים

להעלמת צלקות אקנה ישנם מספר רב של טיפולים וחלק לא קטן מהם תוכלו לקנות גם ללא מרשם רופא, אך יחד עם זאת סוגי העור שלנו כבני אדם שונים וכל מטופל או מטופלת חייבים להיוועץ ברופא לפני התחלת הטיפול. להמשך קריאה – https://www.dr-erik.co.il/%D7%9B%D7%9C-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%A2%D7%9C%D7%9E%D7%AA-%D7%A6%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%97%D7%98%D7%98%D7%99-%D7%90%D7%A7%D7%A0%D7%94