יתרונות של שתלים קצרים בלסת

לא מעט מטופלים סובלים מבעיות שיניים קריטיות אשר נגררות במשך שנים, מצבים כאלו עלולים להביא לריקבון של השן ויצירת דלקות חניכיים מרובות בפה, מה שעלול להמשיך את הנזק המצטבר. אבל כיום ישנם לא מעט פתרונות יצירתיים ומהפכנים אשר יוכלו לעזור גם לאלו הזקוקים לעקירה ולשתל חדש, במיוחד אם אנו עוסקים במקרים מיוחדים של עקירה וטיפולי שורש לא נעימים. אחד הפתרונות החדשים הם שתלים קצרים ואלו יכולים להיות רלוונטים ללא מעט מטופלים.

שתלים קצרים

שתלים קצרים בשונה מהשתלים שנהגו להשתמש בהם עד העשור האחרון, מיוצרים על ידי 2 חברות עיקריות כשאחת מהם היא אמריקאית והשנייה ישראלית. שתיהן פיתחו את רעיון השתל הקצר אשר מתחלקים לאורך ורוחב שונים ובהתאם למטופל כשבסיס השתל מתאפיין בשטח הפנים הגדול שלו ולא בעומק שלו. לרוב צורת השתלים מגיעים בכמה צורות שידמו פירמידה, סניפרים בצדדים ועוד. עיצובים אלו נעשו על מנת לצמצם את התנגדות הלסת בזמן הסגירה שלה ולחזק את מעמד השתל. 

מקרים מיוחדים

לא מעט מטופלים הזקוקים להשתלה מגיעים אל מרפאת השיניים עם כמות נמוכה של עצם בלסת, מצב שכזה נחשב במשך שנים למורכב וגרר איתו ניתוחים להרמת סינוסים והשתלות עצם. אך כיום השתלים הקצרים יכולים לחפות על העדר העצם בלסת או הקרבה אל הסינוסים, על ידי כך שהם מיוצרים עם שטח פנים גדול יותר, מה שמאפשר אחיזת עצם טובה יותר ושמירה על איזון שבין השיניים. בנוסף לכך השתל יכול גם להתאים לאזורים שקרובים אל עצב השן ומצריך לא פעם יותר עצם בלסת, אך עם שתלים קצרים תוכלו לעשות זאת ללא צורך בהרמת סינוס או השתלת עצם.

טכנולוגיה מתקדמת

שתלים קצרים כבר קיימים מעל לעשור בתחום רפואת השיניים, טכנולוגית זו רק משתכללת בשנים האחרונות ואת זה אפשר לראות עם מגוון רחב של שתלים קצרים שאמורים לספק פתרונות מגוונים. יחד עם זאת חשוב לזכור כי שתלים קצרים נחשבים יחסית ליקרים אל מול השתלים ה"רגילים", אבל יכולת העמידה ואחוזי ההצלחה של שתלים מהסוג הזה שמים אותם ביתרון אל מול השתלים ה"רגילים". לכן אתם סובלים מבעיות שיניים וזקוקים לעקירה, שתל קצר יכולה להיות הפתרון המושלם עבורכם גם אם אין לכם מחסור בעצם או קרבה של סינוסים אל השן.